Sítě

PEVNÉ OKENNÍ SÍTĚ

Sítě proti hmyzu jsou nejefektivnější přirozenou ochranou proti obtížnému hmyzu. Přestože je jejich funkce především praktická, svým moderním designem se stávají elegantním doplňkem oken a dveří.
Sítě jsou z hlediska zhotovení a montáže nenáročnou záležitostí. Profily jsou z hliníku a síťovina ze skelného vlákna potaženého plastem. Nepodléhají korozi a dobře snáší teplotní změny. Síťovinu nabízíme v šedé a černé barvě nebo v antialergickém provedení.

SÍTĚ S LEMEM EXT2

Sítě jsou určeny především pro plastová okna. Profil je opatřeny lemem, který dokonale přiléhá k okennímu rámu a dochází k větší těsnosti. Sítě mají vnitřní rohové spojky. Tím je dosaženo lepšího vzhledu.
Rám je vyroben z extrudovaného hliníku a je povrchově chráněn vypalovacím lakem. Může být dodán v barvě bílé, hnědé, okrové, antracitu a zlatém dubu. Montáž je prováděna z interiéru a uchycení je pomocí plechových otočných háčků.
Zaměřuje se světlost okenního rámu.

OKENNÍ SÍTĚ BEZ LEMU

Tyto okenní sítě se používají tam, kde není možná montáž sítí s lemem. Jsou vyrobené také z hliníkového profilu, který je povrchově chráněn vypalovacím lakem. Nabízíme ho v barvě bílé, hnědé, antracitu a 99 (základní imitace zlatého dubu). Rám je v rozích spojen vnějšími plastovými rohy. Nejpouživanější způsob montáže je pomocí plastových obrtlíků, které se navrtávají přímo do okenního rámu z venkovní strany. Další možnost je montáž na vnitřní „Z“ plíšky. Ta se provádí z interiéru.

ROLOVACÍ OKENNÍ SÍTĚ

U tohoto typu se síťovina navíjí na trubku, ve které je napínací pružina.Tento systém je vložen do hliníkového boxu o rozměru 40 x40. Po stranách jsou vodící lišty široké 30mm. Ty jsou opatřeny těsnícími kartáčky. Stažená síťovina je aretována zachycením koncové lišty na síťovině do spodního profilu, který uzavírá samotný rám sítě.

DVEŘNÍ SÍTĚ

Ochrana proti hmyzu a komárům v místech dveří je řešena pomocí dveřních sítí. Výroba na míru zajišťuje dokonalé těsnění. Dveřní sítě jsou vyrobeny z dostatečně silného extrudovaného hliníkového profilu. Jeho šířka je 41mm. Dveře jsou opatřeny předpruženými samozavíracími panty,. Sílu dovírání si zákazník může nastavit sám. Je možné si zvolit středovou či okopovou lištu. Její šířka je 60mm.
Díky spojení profilů vnitřními rohy tvoří výrobek jednotný celek. U dveřních sítí nabízíme skrytý magnet, který je vlepený v drážce těsnícího kartáčku a z pohledové strany není vidět.

ROLOVACÍ DVEŘNÍ SÍTĚ

Samonavíjecí rolovací dveřní sítě najdou své uplatnění tam, kde není dostatek místa na klasické dveřní sítě na panty. Síťovina se pohybuje ve vodících lištách směrem do boku, Uchycení je pomocí celoplošného magnetu. Samotná síťovina je zafixována na trubce s pružinou a vsazena do hliníkového boxu.

POSUVNÉ DVEŘNÍ SÍTĚ

Oba typy posuvných dveřních sítí, které nabízíme jsou vhodné tam, kde není dostatek místa v okolí dveří.
Posuvné dveřní sítě extrudované je dveřní křídlo vyrobené z klasického dveřního extrudovaného profilu a posunuje se v horní kolejnici pomocí válečků s kuličkovými ložisky. Po obou výškových stranách jsou umístěné dorazové profily. Spodní část je vedena plastovými kluzáky.

POSUVNÉ DVEŘNÍ SÍTĚ CELKOVÝ RÁM

U tohoto typu se jedná o ucelený rám, který je spojený kovovými rohy. Rozměry rámového profilu jsou 35×22, Uvnitř se posunuje na kolečkách samotné dveřní křídlo. Dveřní profil má rozměry 55×10. Pokud má zákazník zájem o dvě samostatně posunující se křídla v jednom rámu, je to možné.

PLISÉ DVEŘNÍ SÍTĚ

Plisované dveřní sítě jsou díky své inovativní konstrukci ideálním řešením ochrany proti hmyzu v oknech a dveřích při dodržení nutných montážních a manipulačních prostor. Řešení zasíťování oken a dveří prostřednictvím tohoto výrobku je dále vhodné jako kombinace s dalšími prvky stínící techniky, například u rámů dveří a oken, osazených předokenními nebo podomítkovými roletami či venkovními žaluziemi, především z důvodu úzkoprofilového návrhu rámu i ostatních součástí plisovaných sítí.

Plisované sítě jsou ovládány prostým posuvem středního profilu. Dochází tak k rozvinu síťoviny po nosných polyamidových vláknech, vetkaných ve stanovených roztečích uvnitř síťoviny. Tato vlákna zabezpečují neustálé napnutí síťoviny a její statickou stabilitu ve všech polohách (i ve vertikálním směru otevírání sítě). Vlákna jsou vybavena funkcí autonomního napínání, díky čemuž nedochází k nechtěnému prověšení síťoviny v důsledku standardních povětrnostních a klimatických vlivů. V případě dlouhodobého zavření sítě a působení klimatických vlivů může dojít k prvotnímu horšímu stažení sítě. Při prvním stažení je potřeba síť zatahovat pomalu a případně ji trochu pomoct. Jakmile se sklady síťoviny poskládají, tak už bude opět vše v pořádku. Je to dáno paměťovým efektem.
Standardně jsou plisované dveřní a okenní sítě vyráběny ve verzi symetrického rámu s vysokým prahem (35mm výška), kterou lze namontovat i na místa bez spodní opory rámu, a asymetrického rámu s nízkým prahem (11 mm výška), vhodným pro zasíťování úzkoprofilových rámů oken a dveří, bezbariérových vstupů apod.
Sítě s nízkým prahem musí stát na pevném a rovném podkladu.
Sítě s vysokým prahem lze montovat nad úroveň podlahy ale doporučujeme spodní práh přišroubovat k rámu okna aby nedocházelo k prohnutí.
I tak je ale nebezpečí že na profil šlápnete a vylomíte.
U obou tedy doporučujeme aby síť stála na podlaze nebo pevném podkladu.
Plisované dveřní a okenní sítě jsou standardně montovány prostřednictvím TEX šroubů přímo na rám okna nebo dveří.

Dveřní plisé sítě TYP 2

Varianta se dvěma středovými profily – viz možnosti provedení. Plisované dveřní a okenní sítě jsou standardně montovány prostřednictvím TEX šroubů přímo na rám okna nebo dveří. Tento typ lze montovat také do ostění (do boku). Počty provázků:

  • Do výšky sítě 1400mm jsou 4 vodící provázky
  • Do výšky sítě 2100mm je 6 vodících provázků
  • Nad výšku 2100mm je 8 vodících provázků

Dveřní plisé sítě TYP 3

Varianta s jedním středovým profilem – viz možnosti provedení.

  • Do výšky 1400mm jsou 4 vodící provázky
  • Do výšky 2100mm je 6 vodících provázků
  • Nad výšku 2100mm je 8 vodících provázků

Maximální ”doporučená” šířka pro jednostranné stahování: 1600mm Maximální “doporučená” plocha pro jednostranné stahování: 3,8m2

Oboustranné stahování u této varianty nelze vyrobit. Pro oboustranné stahování zvolte TYP 2.