Vnější parapety

V oblasti exteriérových parapetů nabízíme výběr z nejkvalitnějších řešení, která jsou na trhu dostupná. Na prvním místě se jedná o silnostěnné hliníkové parapety z taženého hliníku v šesti skladových barvách a s možností lakování do libovolných odstínů RAL. Tento sortiment je doplněn dalšími dvěma typy exteriérových parapetů a to parapety ohýbanými z barevně dokončeného hliníkového nebo pozinkovaného plechu.

Novinkou v našem sortimentu je nabídka parapetů z umělého kamene od renomovaného rakouského výrobce. Tyto parapety jsou na objednávku.

Tažený hliník

Venkovní parapety jsou vyráběné v šířkách 50 – 400 mm s povrchovou úpravou eloxováním nebo komaxitováním. Parapety se vyznačují vysokou mechanickou odolností proti působení klimatických vlivů a barevnou stálostí. K parapetům dodáváme také níže uvedené příslušenství. Na dodané parapety poskytujeme záruku 5 let.

Optimální slitina z jakostních surovin, vyrobeno přesnou technologií: Al Mg Si 0,5 F22. Síla stěny dle šířky mezi 1,5 až 2,6 mm.

Kvalitní úprava povrchu dle DIN-určené eloxování a úpravě povrchu práškováním s vysokou mechanickou odolností a barevnou stálostí. Snadná montáž je požadavkem praxe. Malé triky, které ji usnadňují jsou silnou stránkou tohoto systému.

Výrobní šířka 50 – 400 mm
Tloušťka parapetu 1,5 – 2,6 mm
Pohledová výška nosu 40 mm
Povrchová úprava komaxit (RAL), eloxování s vysokou odolností proti UV
Pozn.: ochrana montážní fólie
   

Dekor RAL 8003

Dekor elox bronz

Dekor RAL 8019

Dekor RAL 7016

Dekor tmavý elox

Dekor elox EV1

Dekor RAL 9016

Dekor na zakázku libovolné odstíny RAL

Ohýbaný hliník

Tyto parapety jsou ekonomickou variantou pro dobře známé hliníkové parapety z taženého profilu. Charakterizují se srovnatelným vzhledem, trvanlivostí, jednoznačně se ale liší cenou. Tím se stávají dostupnými pro všechny, kteří hledají cenově přijatelné parapety pro svá okna.

 

Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je již dlouhodobě ověřený při výrobě, jak trapézových plechů tak i jiných střešních krytin. Jedná se o hliníkový plech z polyesterovým povlakem (tl. 0,8 mm), což zaručuje dlouholetou trvanlivost, odolnost a také stálobarevnost bez nutnosti obtížné údržby.

Výrobní šířka 90 – 400 mm
Tloušťka parapetu 0,8 mm u bílé a hnědé barvy1 mm u dekoru zlatý dub a ořech
Pohledová výška nosu 40 mm
Povrchová úprava Komaxit (RAL) s vysokou odolností proti UV záření
Pozn.: ochrana montážní fólie
   

Dekor ořech

Dekor RAL 8019

Dekor RAL 9016

Dekor zlatý dub

Ohýbaný pozink

Jsou nejlevnější variantou venkovních parapetů. Výhodou je vyšší tuhost při srovnání s ohýbaným hliníkem. Parapety mají povrchovou úpravu, zajišťující dlouhou životnost materiálu.

Výrobní šířka 90 – 400 mm
Tloušťka parapetu 0,75 mm
Pohledová výška nosu 40 mm
tepelná odolnost -30°C až +60°C
povrchová úprava komaxit (RAL), s vysokou odolností proti UV záření
pozn.: ochraná montážní fólie

Dekor antracit

Dekor bílá

Dekor hnědá

VNITŘNÍ PARAPETY - Dřevotřískové

Vnitřní parapety z naší produkce nabízí pestrou škálu možností pro vkusné a stylové dokončení Vašeho interiéru. K dispozici jsou na výběr interiérové parapety z kvalitní vlhkuodolné dřevotřísky dokončené lamináty s vysokou odolností proti poškrábání a parapety z PVC nosičů dokončené kvalitními dekoračními foliemi. Oba tyto typy parapetů jsou skladem k dispozici v široké škále rozměrů a trendových barev.

 

Novinkou v našem sortimentu je nabídka parapetů z umělého kamene od renomovaného rakouského výrobce. Tyto parapety jsou na objednávku.

 

Povrch parapetní desky tvoří vysoce oděruvzdorný laminát CPL, který se používá běžně na pracovní desky a je dodáván předními výrobci laminátu v Evropě. Laminát je stálobarevný a odolný proti UV záření, běžným domácím chemikáliím, vařící vodě a vysokým teplotám.

 

Parapety nabízíme ve 16 základních dekorech. Díky této široké kolekci, která obsahuje UNI barvy (bílá, šedá) i imitace kamene a masivu, se dají dobře sladit s interiérem a okny Vašeho domova.

 

Ze spodní strany je nalisován speciální impregnovaný protitah, který slouží k zabránění průniku vlhkosti do parapetu a jeho prohýbání.

Výrobní šířka 150 – 800 mm (na zakázku až 1000mm)
Tloušťka parapetu 19 mm
Délka parapetu 4200mm
pohledová výška nosu 40 mm
povrchová úprava CPL laminát s vysokou odolností
   

Dekor hliník

Dekor antracit

Dekor bílý

Dekor buk

Dekor carerra

Dekor javor

Dekor kraket

Dekor mahagon

Dekor olše

Dekor onyx

Dekor světlý dub

Dekor šedá uni

Dekor tmavý dub

Dekor tmavý ořech

Dekor třešeň

Dekor zlatý dub

Dekor bříza bílá

Dekor dub grónský

Dekor dub šedý

Dekor hliník

Dekor antracit

Dekor bílý

Dekor buk

Dekor carerra

Dekor ořech

Dekor tmavý dub

Dekor třešeň

Dekor winchester

Dekor zlatý dub

Dekor alux DB

Dekor NA ZAKÁZKU

Dekor REHAU bílá

Dekor REHAU mramor

Dekor REHAU zlatý dub