Ochrana proti vloupání

Ve skutečnosti u většiny rodinných domů vloupání probíhá okny. Jak se proti tomu bránit? Zabraňte útočníkovi v přístupu do interiéru v co největší míře:

 

Každý z nás se bojí případného vloupání – strach o svůj majetek, jakož i bezpečnost našich milovaných. Tolik se slyší o nelítostných zlodějů, kteří jen číhají, aby mohli proniknout do našeho domu a vykrást náš majetek.

 

Samozřejmě, že musíte přiblížit toto téma z dálky, bychom měli stále se jich bát, vůbec neodchazeli bychom z našich domovů. Ale faktem je, že vloupání se často vyskytují v rodinných domech, které jsou umístěny mimo vyšlapané cesty, než v bytech v bloku.

 

Je proto důležité chránit se před nimi co nejvíce. Jak na to? Při vyběru oken rozhodněte se na model s 2 nebo 3-sklem o tloušťce 30-50 mm a několika vrstvami fólie PVB nebo pryskyřice. Díky nim při rozbítí skla neuděají se stříkan, ale sklo drolí se a zůstává na svém místě. Zloději často místo rozbítí skla rozhodnou se poškodit konstrukci okna, tak ta také by měla být posílena. Velmi dobrým řešením je posílení oceli, a použítí kliky s klíčem, což brání manipulaci zvenčí.

 

Dodatečnou ochranou proti vloupání jsou vnější žaluzie, které chrání nejen okna před světlem, ale i před nechtěnými návštěvníky.

 

Nezapomeňte také o okny v přízemí – často právě týto okna se stávájí cílem zlodějů. Nemůžeme nezmínit také o alarmu, kterého detektory mohou být také nainstalovány na okna a dveře. Tak zajištěné domácí určitě bude překážkou k  přístupu do interiéru.

 

Nezaručujeme, že je to ve 100% účinný způsob, ale je třeba udělat vše, co je v našich silách, aby mít pocit bezpečí ve svém vlastním domě.